MIĘDZYRZECKI REJON UMOCNIONY – 1 dzień

Ramowy program imprezy:

  • Wyjazd autokarem z Gorzowa Wlkp. o godz. 08:00. Miejsce podstawienia autokaru do uzgodnienia. Przejazd do Międzyrzecza. Spotkanie z przewodnikiem. 
  • Przejazd autokarem  na teren MRU. Opuszczenie autokaru. Spotkanie z przewodnikiem  Informacja na temat Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, jego historii, walorów przyrodniczych  i poznawczych. Instruktarz dotyczący zachowania warunków bezpieczeństwa w czasie zwiedzania MRU. Rozpoczęcie zwiedzania: czas zwiedzania ok. 1,5 godziny. Zwiedzanie wybranej trasy z przewodnikiem, spacer po historycznych korytarzach i pomieszczeniach MRU.
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz  przejazd historycznym BTR – wozem pancernym. Jednorazowo udział w przejeździe bierze ok. 10 osób.
  • Przyjazd do Gorzowa Wlkp. i zakończenie imprezy.

Uwaga. Należy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Wewnątrz MRU przez cały rok utrzymuje się temperatura ok. 8 – 10 stopni Celsjusza. Należy również /w miarę możliwości / zabrać ze sobą latarki. Niektóre pomieszczenia są oświetlone, organizatorzy zabezpieczają każdorazowo odpowiednią ilość latarek, ale dobrze mieć ze sobą swoje własne „źródło światła”.

ŚWIADCZENIA:

– transport autokarem turystycznym

– bilet wstępu do MRU

– przejazd pojazdem BTR

– ognisko z kiełbaskami

– ubezpieczenie NNW

– opieka pilota

O autorze

Autor: nogiecfilip / Administrator

Follow nogiecfilip
on Sty 20, 2020