☀️WŁOCHY KLASYCZNE ☀️31.05 – 07.06.2020

Werona – Florencja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż – San Marino – Padwa – Wenecja

Dzień 1 (31.05.2020 niedziela)
Zbiórka o godz. 22:00 na parkingu przy Nadbrzeżnej, bulwar nad Wartą, przy pomniku Zacharka. Wyjazd o godz. 16:45.Przejazd przez Niemcy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2 (01.06.2020 poniedziałek)

W godzinach rannych przyjazd do Werony miasta Romea i Juli. Zwiedzanie (najbardziej rzymskiego) – po Rzymie, włoskiego miasta. Arena, odpowiednik rzymskiego Koloseum, zbudowana w roku 30 naszej ery. Dom szekspirowskiej Julii – Casa di Giulietta. Plac delle Erbe i górująca nad placem  wieża torre dei Lamberti o dość specyficznej, w części „prążkowanej” fakturze. Czas wolny w okolicach katedry Cattedrale di Santa Maria Matricolare. Przejazd do hotelu położonego w okolicach Florencji. Zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (02.06.2020 wtorek).

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (03.06.2020 środa)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję papieską (w przypadku obecności Ojca Świętego w Watykanie). Następnie zwiedzanie: Bazylika i Plac Św. Piotra z grobem Apostoła oraz Pieta Michała Anioła, Muzeum Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską i freskami Michała Anioła. Następnie przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie klasztoru oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich.W godz. wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (04.06.2020 czwartek)

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Rzymu – barokowej części miasta: Plac Navon z fontanną Quattro Fime, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Forum Romanum, Kapitol, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (05.06.2020 piątek)

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do San Marino – spacer trasą turystyczną. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Rimini. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (06.06.2020 sobota)

W godzinach porannych śniadanie i Wyjazd do Padwy. Zwiedzanie miasta: Prato Della Valle uważany za największy plac w Europie / posagi Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego /, centrum historyczne Padwy, gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich, aż do bazyliki św. Antoniego. Kościół św. Justyny, Piazza Erbe i Pałac Sprawiedliwości. Przyjazd do Wenecji na parking Tronchetto, a następnie spacer trasą turystyczną na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny, posiłek w typowej pizzerii w okolicach Placu Świętego Marka. Powrót na parking Tronchetto, przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 8 (07.06.2020 niedziela)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godzinach nocnych / 06 na 07.05.2018 / i zakończenie wycieczki.

Cena: 1.695 zł

Świadczenia:

  • transport autokarem turystycznym klasy LUX,
  • 6 noclegów, hotel klasy turystycznej, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami,
  • wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, pizza w Wenecji,
  • opieka pilota-przewodnika,
  • usługi miejscowych przewodników we Florencji i w Rzymie,
  • ubezpieczenie Signal Iduna Polska S. A.

Płatne dodatkowo:

Realizacja programu: ok. 100 € (bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie i Florencji, statek spacerowy w Wenecji, wjazdy do miast, parkingi, opłaty miejscowych przewodników, zestawy słuchawkowe.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. W Rzymie oraz we Florencji w czasie zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

O autorze

Autor: nogiecfilip / Administrator

Follow nogiecfilip
on Gru 23, 2019