?SPREEWALD? – niemiecka Wenecja 23.05.2020

Cena: 155 PLN / os.

Spreewald – jedyny w swoim rodzaju krajobraz naturalny w Europie, uznany jako rezerwat biosfery UNESCO. Na około 500 kilometrach nizinnego obszaru rozciąga się system sieci rzecznych, którego długość sięga prawie 1.000 kilometrów. Region oferuje liczne atrakcje, ciekawostki i niezapomniane przeżycia.

Wyjazd z Gorzowa Wlkp. o godz. 08:00. Następnie przejazd do stolicy Szprewaldu – Lübbenau ( Lubnjow ), niedużego miasteczka z pięknym, zabytkowym centrum z malowniczymi uliczkami, gdzie na targu można kupić tradycyjne regionalne specjały przygotowane ze szprewaldzkich ogórków – w tym piwo ogórkowe. Spływ łodziami / ok. 3 godziny / po romantycznych labiryntach rzecznych z mozaiką małych pól, zagród, upraw i lasów. W czasie rejsu wizyta w skansenie kultury łużyckiej w Lehde. ( Lědy ). Można tam zobaczyć drewniane zabudowania serbołużyckich mieszkańców wiosek, poznać ich sposoby życia, podziwiać barwne, regionalne stroje. Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Świadczenia ujęte w cenie

  • transport autokarem turystycznym,
  • opieka pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL, NNW – Signal Iduna Polska

Dodatkowe koszty obligatoryjne:

  • bilet wstępu na spływ łodziami, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, lokalne, usługę pilotażową, – 30 EUR/os. (opłata zbierana jest przez pilota w autokarze).

UWAGA:

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

O autorze

Autor: nogiecfilip / Administrator

Follow nogiecfilip
on Gru 30, 2019