Kolonia / obóz w Niechorzu (dla aktywnych – na naszych koloniach nie ma nudy)

Termin : 21.07 – 31.07.2021

Cena1.590 PLN

NIECHORZE – jedno z największych i najpopularniejszych kąpielisk w województwie zachodniopomorskim. Największym walorem miejscowości są szerokie, czyste i piaszczyste plaże ze 100 metrowym, strzeżonym kąpieliskiem. Warto wspomnieć, że plaża w Niechorzu posiada tytuł Błękitnej Flagi – międzynarodowe odznaczenie nadawane kąpieliskom, charakteryzującym się najwyższą jakością bezpieczeństwa i czystości. Specyficzny mikroklimat pomocny jest w leczeniu wielu chorób układu oddechowego, a także układu krążenia. Zaletą miejscowości jest brak w okolicy dużych zakładów przemysłowych, bardzo dobrze rozwinięta sieć usługowa, liczne turystyczne ciekawostki, które przyciągają chętnych atrakcyjnego wypoczynku. Wysoki klif, na którym stoi zabytkowa latarnia morska, wybudowana w 1866 roku udostępniona jest do zwiedzania. Oprócz wdrapania się po schodach latarni, odwiedzić można także tutejszą przystań rybacką, Muzeum Rybołówstwa, pomnik Foki Depki (ustawiony na placu, w centrum Niechorza), rezerwat Liwia Łuża.

ZAKWATEROWANIE – Ośrodek Kolonijny MARTA usytuowany w samym centrum miasteczka, 250 m od pięknej plaży, ma charakter kameralny i składa się z kilku jednopiętrowych, murowanych budynków mieszkalnych, jadalni, Sali dyskotekowej i siłowni. Do dyspozycji gości odkryty basen, boisko do siatkówki i koszykówki ze sztuczną nawierzchnią, boisko do piłki plażowej, plac zabaw i plac ogniskowy. Cały teren jest zagospodarowany zielenią i ogrodzony. Zakwaterowanie: pokoje 4 osobowe z łazienką oraz w studia z łazienką 2 pokojowe ( 2 + 3 osobowe )

WYŻYWIENIE – 3 posiłki dziennie + podwieczorek wydawany przy obiedzie, śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Menu bardzo bogate i urozmaicone.

W PROGRAMIE M.IN.:

 • wycieczka autokarowa do Parku Rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie k/Kołobrzegu (m.in. Western City, Wioska Indiańska, mini ZOO, Lunapark, Motopark, stadnina koni) – dzieci uczestniczą we wspólnej zabawie;
 • wycieczka autokarowa Parku Wieloryba w Rewalu (plac zabaw oraz ogromne modele fauny oceanicznej);
 • wycieczka autokarowa do Kołobrzegu – Miasto Myszy i inne atrakcje, (możliwy rejs statkiem);
 • wycieczka autokarowa do Pobierowa – Magiczny Kompleks Rozrywkowy „Oko iluzji”;
 • zwiedzanie latarni morskiej w Niechorzu;
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika;
 • zajęcia rekreacyjno – sportowe i konkursy sprawnościowe;
 • udział w grach terenowych rozwijających wyobraźnię i uczących współpracy w grupie;
 • konkursy plastyczny, muzyczny i fotograficzny;
 • dyskoteki i bal przebierańców, wybory najsympatyczniejszego kolonisty;
 • ognisko, zabawy, gry i konkursy integracyjne z nagrodami;
 • kąpiele i zabawy w basenie przy udziale ratownika;
 • atrakcje, niespodzianki, upominki dla każdego kolonisty;
 • płyta z pamiątkowymi zdjęciami – Wspomnienia z kolonii.

ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE:

 • zakwaterowanie – 10 noclegów w pokojach 4 – os. i w studiach 2 pokojowych ( 2 + 3 os. ) z łazienką;
 • wyżywienie: śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego, obiady i podwieczorek serwowane. ( turnus zaczyna się od ciepłej kolacji pierwszego dnia i kończy śniadaniem + prowiant na drogę)l;
 • opieka kwalifikowanej kadry wychowawców i medyczna (pielęgniarka na miejscu, lekarz na wezwanie);
 • opieka ratownika na basenie i plaży;
 • bogaty program k.o. i bilety wstępów podczas wycieczek i zwiedzania;
 • wycieczki autokarowe : Pobierowo, Kołobrzeg, Rewal, Zieleniewo ;
 • ubezpieczenie od NNW w kraju 10000 zł;
 • transport komfortowym autokarem turystycznym;
 • gwarancja  wspaniałego i ciekawego  wypoczynku oraz płyta ze zdjęciami.

CENA NIE ZAWIERA:

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;

SKRÓCONY PROGRAM WYJAZDU:

1 dzień

 • wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy: Żary – Zielona Góra – Międzyrzecz – Gorzów Wlkp.;
 • przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych, ok. 13.00;
 • obiad, kolacja, nocleg.

2-11 dzień

 • Realizacja programu – wycieczki autokarowe i piesze po okolicy, plażowanie, gry i konkursy, zabawy integracyjne, dyskoteki, ognisko;

11 dzień

 • Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie, czas na ostatnie zakupy, zdjęcia, pożegnanie z morzem, w godzinach wieczornych przyjazd w drogę powrotną;

UWAGI:

Na wyjazd niezbędne jest posiadanie legitymacji szkolnej uprawniającej do zniżek.

Uczestnik musi dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z podpisanym regulaminem do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. – Bardzo prosimy o wpisanie na kartę kwalifikacyjną wszystkich informacji o stanie zdrowia dziecka, uczuleniach, przebytych chorobach, operacjach i zażywanych lekach, szczepieniach. W razie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia informacje zawarte na karcie mogą się okazać bardzo ważne.
Jeśli dziecko w trakcie kolonii musi zażywać jakiekolwiek leki, prosimy o opisanie ich dawkowania, osobne spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce wraz z upoważnieniem dla wychowawcy. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.turysta.zgora.pl Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni, ale podpisują wówczas obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.


W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

Rodzicom – opiekunom przekazane zostaną: kontakt do kierownika i wychowawców kolonii, oraz adres palcówki wypoczynku.


Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są najczęściej na 12 – 15-osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo za prawidłowy przebieg programu wyjazdu odpowiada kierownik.


Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji i przerwania imprezy w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 3,6 % ceny imprezy.

Bagaż: Sugerujemy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu się, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane. Waga walizki powinna uwzględniać możliwości dziecka (praktyczniejsze na kółkach), Proponujemy podpisać bagaż. Prowiant na drogę najlepiej spakować do małego plecaka, który później będzie wykorzystany na wycieczki lub wyjścia na plażę.

Podpowiadamy zawartość bagażu: 2 ręczniki, mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, piżama, czystą bieliznę na każdy dzień, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, chusteczki higieniczne, ciepłe bluzy, sweter lub polar, długie i krótkie spodnie, strój sportowy (dres, krótkie spodenki), strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary butów (w tym obuwie sportowe i sandały) oraz klapki kąpielowe, mały plecak na wycieczki, worki na brudne rzeczy, środki na komary i kleszcze.

Nie polecamy wyposażania dzieci oraz młodzieży w drogie telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, gry, tablety itp.), ponieważ podczas zabawy mogą one ulec zgubieniu lub zniszczeniu. Biuro, ani wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt. Ponadto ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych odrywa dzieci od zabawy i integracji z rówieśnikami, a zgubienie lub zniszczenie naraża na niepotrzebny stres.

Można zdeponować kieszonkowe dziecka u wychowawcy. Zalecamy to zwłaszcza przy wyjeździe młodszych dzieci, które nie umieją jeszcze same gospodarować pieniędzmi. Prosimy o przygotowanie niezaklejonych kopert z nazwiskiem i imieniem dziecka oraz podaną kwotą, najlepiej żeby kieszonkowe było przygotowane

w drobnych nominałach.

Podczas przejazdów na kolonie korzystamy z licencjonowanych i sprawdzonych przewoźników.

W czasie podróży przewidziane są przerwy co 3-4 godziny. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy

o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.

W przypadku jakichkolwiek problemów zgłaszanych przez dziecko, prosimy o kontakt w pierwszej kolejności

z kierownikiem. Jest na miejscu wraz dziećmi i to on może zareagować najszybciej i rozwiązać lub usunąć ewentualny problem. Ponadto na naszej stronie internetowej znajdą Państwo numer telefonu do biura czynny w godz. od 09 – 17.00.

Częsty telefoniczny kontakt z dziećmi, rozprasza je podczas zabawy co utrudnia realizacje programu i wywołuje często większą tęsknotę. Proponujemy umówić się z dzieckiem na telefon np. podczas przerwy poobiedniej. O innej porze, prowadzone zajęcia mogą uniemożliwić odebranie telefonu.

Jeśli chcecie Państwo lub rodzina odwiedzić dziecko i zabrać na jakiś czas poza teren kolonii, to wymagane jest złożenie u opiekuna pisemnej informacji z Państwa danymi.

Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem po opłaceniu całości należności i nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca po realizacji imprezy.

O autorze

Autor: nogiecfilip / Administrator

Follow nogiecfilip
on Kwi 15, 2021