POCZDAM JARMARK BOŻONARODZENIOWY – 12.12.2020

Poczdam wzorem innych niemieckie miast, wedle świątecznej, tradycji organizuje kiermasze adwentowe. Są one jednak wyjątkowe ze względu na ich różnorodność – niemal każda dzielnica świętuje nadejście świąt na swój własny, wyjątkowy sposób.


Wyjazd z Gorzowa Wielkopolskiego o godz. 8:00. Przyjazd do Poczdamu ok. godz. 12:00. Spacer rozpoczynamy przy słynnym moście szpiegów, gdzie KGB i CIA wymieniało ujętych szpiegów. Wśród nich był polski agent Marian Zacharski. Most Glienicke znalazł się w 1990 roku na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO a w 2015 r. premierę miał film w reżyserii Stevena Spielberga z Tomem Hanksem w roli głównej. Następnie udamy się w kierunku Nowego Ogrodu gdzie znajduje się pałac Cecilienhof wzniesiony przez Hohenzollernów. Spacer w kierunku Aleksandrówki – kolonii rosyjskiej w Poczdamie założonej w XIX w przez króla Prus Fryderyka Wilhelma III w hołdzie cara Aleksandra I. Z dzielnicy rosyjskiej udamy się do dzielnicy holenderskiej mijają po drodze gotykową Brame Neueńską z 1755 r. Tuż za bramą mieści się kwartał holenderski, który również powstał na mocy dekretu króla Prus Fryderyka Wilhelma I.
Czas wolny na indywidualny spacer między licznymi straganami na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który usytuowany jest w okolicy Bramy Brandenburskiej, przy placu Luisenplatz, na zachodnim krańcu ulicy Brandenburger Straße. Budowla z 1770 r., wzorowana na rzymskim łuku triumfalnym . Kiermasz adwentowy, prócz niepowtarzalnej, świątecznej atmosferty to także możliwość zakupupamiątek, skosztowania się grzanego wina oraz posilenia się tradycyjną Currywurst, czyli kiełbaski
w curry lub innych tradycyjnych potraw.

OK godz. 19:00 wyjazd z Poczdamu w drogę powrotną. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. ok godz. 23:00.

Cena – 110 PLN / os.

  • przejazd autokarem turystycznym na trasie Gorzów Wlkp. – Poczdam – Gorzów Wlkp.
  • opiekę pilota w czasie podróży
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)

O autorze

Autor: nogiecfilip / Administrator

Follow nogiecfilip
on Wrz 18, 2020