Włochy Koloseum

WŁOCHY KLASYCZNE 27.04 – 04/05.05.2018

1.68 

WŁOCHY KLASYCZNE

Wenecja – Padwa – Werona – Florencja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż – San Marino  

27.04 – 04/05.05.2018

Opis

WŁOCHY KLASYCZNE

Wenecja – Padwa – Werona – Florencja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż – San Marino  

27.04 – 04/05.05.2018

Dzień 1 (27.04.2018 piątek)
Zbiórka o godz. 12:45 na parkingu przy Nadbrzeżnej, bulwar nad Wartą, przy pomniku Zacharka. Wyjazd o godz.. 13:00.  Przejazd  do Włoch. Po drodze planowane są krótkie przerwy w podróży. 

Dzień 2 (28.04.2018 sobota)

Przyjazd do Wenecji na parking  Punta Sabbioni lub Fusina  rejs statkiem spacerowym po lagunie weneckiej. Spacer trasa turystyczną przez most Academia nad Canale Grande  na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Powrót statkiem spacerowym na parking Fusina i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3 (29.04.2018 niedziela)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd do Padwy. Zwiedzanie miasta: Prato Della Valle uważany za największy plac w Europie / posagi Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego /, centrum historyczne Padwy, gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich, aż do bazyliki św. Antoniego. Kościół św. Justyny, Piazza Erbe i Pałac Sprawiedliwości. Czas wolny i przejazd Werony, miasta Romea i Juli. Zwiedzanie (najbardziej rzymskiego) – po Rzymie, włoskiego miasta: Arena, odpowiednik rzymskiego Koloseum, zbudowana w roku 30 naszej ery. Dom szekspirowskiej Julii – Casa di Giulietta. Plac delle Erbe i górująca nad placem  wieża torre dei Lamberti o dość specyficznej, w części „prążkowanej” fakturze. Czas wolny w okolicach katedry Cattedrale di Santa Maria Matricolare. Przejazd do hotelu położonego w okolicach Florencji. Zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (30.04.2018 poniedziałek).

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5  ( 01.05.2018 wtorek)

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Rzymu – barokowej części miasta: Plac Navona z fontanną Quattro Fime, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w

kształcie lodzi, Schody Hiszpańskie oraz fontanna Di Trevi. Następnie zabytki antyczne – Panteon, Forum Romanum, Kapitol i Colosseum. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (02.05.2018 środa)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję papieską (w przypadku obecności Ojca Świętego w Watykanie). Następnie zwiedzanie: Bazylika i Plac Św. Piotra z grobem Apostoła oraz Pieta Michała Anioła, Muzeum Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską i freskami Michała Anioła. Następnie przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie klasztoru oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich. W godz. wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (03.05.2018 czwartek)

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do San Marino – spacer trasą turystyczną. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Rimini. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny,  nocleg.

Dzień 8 (04.05.2018 piątek )

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do  Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.  w godzinach nocnych / 04 na 05.05.2018 / i zakończenie wycieczki.

Cena: 1.675 zł

Cena obejmuje: transport autokarem turystycznym klasy LUX, 6 noclegów, hotel klasy turystycznej, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilota-przewodnika, usługi miejscowych przewodników we Florencji i w Rzymie, ubezpieczenie Signal Iduna Polska S. A.

Uwaga: wpłata zaliczki 400 PLN do 31.12.2017 upust cenowy 100 PLN/osoba.

Płatne dodatkowo:

Realizacja programu:  ok.90 € (bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie i Florencji, statek spacerowy w Wenecji, wjazdy do miast, parkingi, opłaty miejscowych przewodników, zestawy słuchawkowe.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. W Rzymie oraz we Florencji  w czasie  zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Zajmowanie miejsc w autokarze w/g kolejności zapisów.