Oktoberfest

790.00 

Zobacz na żywo Oktoberfest i odkryj uroki Bawarii.

Opis

Region: Monachium, Niemcy

1 dzień: Wyjazd o godz. 05:00 z Gorzowa Wlkp., parking przy ul. Orląt Lwowskich, przy hotelu Qubus. Przyjazd do Norymbergii i zwiedzanie „miasta-feniksa”, które podniosło się z pożogi wojennej po zniszczeniach podobnych w skali do tych w Warszawie. Po przyjeździe objazd miasta autokarem, podczas którego zobaczymy teren zjazdów partyjnych NSDAP, budynek sądu, w którym odbywały się procesy dygnitarzy III Rzeszy (z zewnątrz). Następnie spacer po średniowiecznych uliczkach, zabudowanych rzemieślniczymi kamienicami i pięknymi gotyckimi kościołami- Św. Sebalda, NMP i Św. Wawrzyńca. Odwiedzimy również browar Altstadthof, gdzie w przepastnych podziemiach, ze stałą temperaturą 8- 12 stopni C, spróbujemy wyśmienitego, niepasteryzowanego piwa, prosto z beczki. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu . Obiadokolacja, zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta- Monachium, zwiedzanie Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Wjazd na Olympiaturm- wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto, następnie zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m. in. w słynnym Frauenkirche- Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii; Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz- miejsce puczu hitlerowskiego. Potem odwiedzimy Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda- córka Jana III Sobieskiego, Rezydencję Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, jak też najbardziej znaną piwiarnię na świecie- Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy. Obecnie lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier- piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach. Czas wolny na monachijskiej starówce, przejazd na Błonia Teresy, gdzie co roku odbywa się największe święto ludowe świata- OKTOBERFEST, uczestnictwo w Święcie Piwa, którego sceneria najpiękniejsza jest wieczorem, gdy całość oświetlona jest tysiącami świateł i neonów, korzystanie z atrakcji takich jak jarmark ludowy, wesołe miasteczko, możliwość wejścia do jednego z namiotów piwnych. W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Nocleg.

Uwaga- możliwość zorganizowania zwiedzania fabryki BMW- 9 €/osoba.

3 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum miasta, czas wolny, posiłek we własnym zakresie. W godzinach południowych wyjazd do Gorzowa Wlkp. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godzinach nocnych i zakończenie wycieczki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej, pokoje 2- osobowe z łazienkami.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Oktoberfest”
  • Realizacja programu turystycznego,
  • Transport autokarem klasy LUX
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej, pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja
  • Obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika
  • Ubezpieczenie KL do 10.000 €, NNW do 7.000 PLN, bagaż do 800 PLN