WŁOCHY PÓŁNOCNE – 12.09 – 20.09.2019

1,250.00 

Opis

Werona – Florencja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż – San Marino – Padwa – Wenecja

12.09 – 19.09/20.09.2019

Dzień I 12.09.2019 czwartek

Wyjazd z Gorzowa Wlkp. o godz. 16:00, wyjazd Zielonej Góry o godz. 18:00. Przejazd przez Niemcy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie przerwy w podróży

Dzień II 13.09.2019 piątek

W godzinach rannych przyjazd do Werony miasta Romea i Juli. Zwiedzanie miasta – najbardziej rzymskiego – po Rzymie – włoskiego miasta. Arena, odpowiednik rzymskiego Koloseum, zbudowana w roku 30 naszej ery, dom szekspirowskiej Julii  Casa di Giulietta. Następnie słynny Plac delle Erbe i górująca nad placem  wieża Torre dei Lamberti o dość specyficznej, w części „prążkowanej” fakturze. Czas wolny w okolicach katedry Cattedrale di Santa Maria Matricolare i wyjazd w kierunku Florencji. Przejazd do hotelu położonego w okolicach Florencji. Zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III 14.09.2019 sobota

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,, przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV 15.09.2019 niedziela

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Rzymu – barokowej części miasta: Plac Navon z fontanną Quattro Fime, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, Schody Hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Forum Romanum, Kapitol, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V 16.09.2019 poniedziałek

Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję papieską (w przypadku obecności Ojca Świętego w Watykanie). Następnie zwiedzanie: Bazylika i Plac Św. Piotra z grobem Apostoła oraz Pieta Michała Anioła, Muzeum Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską i freskami Michała Anioła. Następnie przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie klasztoru oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich. W godz. wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI 17.09.2019 wtorek

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do San Marino – spacer trasą turystyczną. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Rimini. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII 18.09.2019 środa

W godzinach porannych śniadanie i Wyjazd do Padwy. Zwiedzanie miasta: Prato Della Valle uważany za największy plac w Europie / posagi Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego /, centrum historyczne Padwy, gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich, aż do bazyliki św. Antoniego. Kościół św. Justyny, Piazza Erbe i Pałac Sprawiedliwości. Przyjazd do Wenecji na parking Tronchetto, a następnie spacer trasą turystyczną na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny, posiłek w typowej pizzerii w okolicach Placu Świętego Marka. Powrót na parking Tronchetto, przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień VII 19.09.2019 czwartek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. i Zielone Góry w godzinach nocnych / 19 na 20.09.2019 / i zakończenie wycieczki.

Świadczenia

– transport autokarem turystycznym klasy LUX

– 6 noclegów, hotel klasy turystycznej, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

– wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, pizza w Wenecji

– opieka pilota-przewodnika

– usługi miejscowych przewodników we Florencji i w Rzymie

– ubezpieczenie Signal Iduna Polska S. A., wpłata na TFG.

– zestawy słuchawkowe Tour Guide

Cena: 1.595 PLN / 45 Uczestników + 3 osoby obsługi /.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie..Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. W Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Na bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, wjazdy do miast, parkingi, opłaty miejscowych przewodników należy przeznaczyć kwotę ok. 100 €.