Włochy Florencja

Włochy

1,435.00 

Włochy – podróż po najciekawszych miastach „kolebki kultury”.

Opis

Region: Europa Zachodnia

1 dzień: Wyjazd z Gorzowa Wlkp. w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

2 dzień: W godzinach przedpołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Florencji, zakwaterowanie. Przejazd do Pizy, zwiedzanie miasta: spacer Piazza del Duomo, często określanym jako Piazza del Miracoli- Plac Cudów ze słynną wieżą. Następnie wizyta w Santa Maria Assunta– przepięknej, trzynawowej katedrze z XI w. oraz baptysterium. Powrót do hotelu w ok. Florencji, kolacja i nocleg.

3 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do stolicy Toskanii, Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Rzymu: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Michała Anioła, Bazylika Św. Piotra zbudowana na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra, Plac Św. Piotra, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie Rzymu- barokowej części miasta: Plac Navona z fontanną Quattro Fime, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Forum Romanum, Kapitol, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Orvieto- średniowiecznego miasta na wzgórzu. Piazza del Duomo, katedra zbudowana na pamiątkę cudu bolseńskiego, Il Pozzo di San Patrizio– sławna cylindryczna studnia. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do Bolonii– zwiedzanie największego miasta wyzwolonego przez II Korpus Polski. Centrum: Piazza Maggiore z licznymi pałacami, Archiginnasio- najstarszy uniwersytet w Europie (liczne polonica). Obok uniwersytetu pomnik Luigiego Galvani- jednego z najwybitniejszych naukowców bolońskich. Dzielnica uniwersytecka, Palazzo Poggi- na czwartym piętrze Specola (obserwatorium) oraz Museo di Astronomia.

Wyjazd do Padwy. Zwiedzanie miasta: Prato Della Valle, uważany za największy plac w Europie- posągi Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego, centrum historyczne Padwy, gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich, Il Santo (Bazylika św. Antoniego), w niej Kaplica Polska P. W. Św. Stanisława, w której znajduje się- umieszczona w 1946 r., przez żołnierzy II Korpusu Wojsk Polskich- tablica pamiątkowa. Kościół Św. Justyny, Piazza Erbe i Pałac Sprawiedliwości. Wyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

7 dzień: W godzinach porannych, po śniadaniu przyjazd do Wenecji na parking Tronchetto, a następnie spacer trasą turystyczną na Plac Św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą- najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny i powrót trasą spacerową na Plac Św. Marka. Powrót na parking Tronchetto, kolacja, wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. W drodze przewidziane są krótkie przerwy w podróży.

8 dzień: Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godzinach przedpołudniowych i zakończenie wycieczki.

Uwaga: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. W Rzymie, przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Na bilety wstępów, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, wjazdy do miast, parkingi, opłaty miejscowych przewodników i słuchawki należy przeznaczyć kwotę ok. 35 €.

Zakwaterowanie: 2, 3, 4- osobowe z łazienkami.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Włochy”
  • transport autokarem turystycznym klasy LUX
  • 5 noclegów, hotele klasy turystycznej, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 5 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opieka pilota-przewodnika
  • usługi miejscowych przewodników we Florencji i w Rzymie
  • ubezpieczenie Signal Iduna Polska S. A