SZWAJCARIA SAKSOŃSKA – 3 dni

DZIEŃ I: Wyjazd ok. godz. 05:00. Przejazd do Drezna z regulaminowymi przerwami w podróży. Przekroczenie granicy państwowej w Świecku. Po przyjeździe do Drezna zwiedzanie miasta, w programie m.in.: Katedra św. Trójcy na Starym mieście, miejsce związane z Adamem Mickiewiczem, w którym to 25 marca 1832 r. doznał natchnienia do napisania III części Dziadów zwanych Dziadami Drezdeńskimi. Przejazd do centrum miasta – spacer po Starówce: Zwinger – architektoniczny klejnot Drezna. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad z kaskadami, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie Opera Sampera na Placu Teatralnym, Zamek, w którym znajdują się następujące muzea: Skarbiec – Grünes Gewölbe (zielone sklepienie) – uważane za najbogatszy zbiór klejnotów. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.
Dzień II: Śniadanie, wyjazd z hotelu i realizacja programu turystycznego: słynna Droga Malarzy: jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Szwajcarii Saksońskiej. Przejście z Wehllen do uzdrowiska Rathen – po drodze słynna skalna baszta / Bastei / wznosząca się 194 metry nad poziom Łaby/ z charakterystycznym mostem z 1842 roku oraz wąskie dróżki wiodące przez skały Schwedenlöcher. Następnie rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Amselsee. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień III: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przyjazd na zwiedzanie zamku Stolpen – średniowiecznego zamku, w którym 49 lat spędziła Hrabina Cosel. Czas na sesję zdjęciową i zakup pamiątek. Następnie przejazd na zwiedzanie twierdzy Konigstein, znajdującej się w sercu Saksonii, jedna z najpiękniejszych budowla tego typu w Europie. Zwiedzanie zbrojowni, skarbca, historycznych komnat. Po zakończeniu zwiedzania obiad, wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Świadczenia:

  • 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej, pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami
  • przejazd autokarem klasy LUX
  • wyżywienie: 2 śniadania typu bufet, 2 obiadokolacje, obiad
  • opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas całej imprezy,
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu Signal Iduna
  • zgodnie z Warunkami Uczestnictwa,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • usługi miejscowych przewodników.

Bilety wstępów zawarte w cenę imprezy: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, zwiedzanie zamku Stolpen, zwiedzanie twierdzy Konigstein,
rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Amselsee.

O autorze

Autor: nogiecfilip / Administrator

Follow nogiecfilip
on Sty 20, 2020