Toruń - Pierniki z Kopernikiem

Opis

Toruń – Pierniki z Kopernikiem

Plan podróży

Świadczenia:
  • Dzień I

    Przejazd do Torunia: Spacer po Toruniu i zwiedzania: Stare i Nowe Miasto, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, kościół św. Jana z zegarem astronomicznym ruiny starego zamku krzyżackiego, Krzywa Wieża. Następnie kilkuminutowy spacer do Planetarium, seans astronomiczno - dydaktyczny na sztucznej kopule nieba gdzie Wszechświat jest w zasięgu ręki. Przyjazd do Fortu IV. Warsztaty Piernikarskie, gdzie poznamy historie toruńskiego przysmaku. Pod okiem mistrzów będziemy wypiekać pierniki dekoracyjne. Obiadokolacja. nocne zwiedzanie fortu z pochodniami kaponiery,schrony,most zwodzony, kopuły pancerne. Nocleg.

  • Dzień II

    Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” - 5 tys. m2, na 6 kondygnacjach w dawnym młynie parowym z końca XIX wieku. Można tu zobaczyć najdłuższe w Polsce Wahadło Foucaulta o długości 33 metrów, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. W Centrum prezentowane są dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Obiad. Wyjazd z Torunia w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godz. wieczornych i zakończenie wycieczki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

od 425 pln

*Kalkulacja sporządzona dla grupy: 45 Uczniów + 3 opiekunów + 2 osoby obsługi / pilot i kierowca /.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uwaga: istnieje możliwość wykorzystania Bonu Turystycznego w ramach opłaty za usługę.

Zapytanie rezerwacyjne

"*" oznacza pola wymagane

DD ukośnik MM ukośnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Bon turystyczny

Za tą wycieczkę można zapłacić używając bonu turystycznego.
cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.