Stolica Polski z jej największymi atrakcjami połączona z największym parkiem wodnym w Polsce jak i Europie.
Zbiórka uczestników w godzinach porannych, wyjazd w kierunku Warszawy. Podróż z regulaminowymi przerwami w podróży. Po Przyjeździe do Warszawy zwiedzanie: Wizyta w gmachu SEJMU RP – do potwierdzenia. Przejazd na Stadion Narodowy – zapoznanie się z historią i dniem dzisiejszym stadionu, zobaczymy m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
Śniadanie. Centrum Nauki Kopernik – poznawanie zjawisk otaczającego nas Świata poprzez zabawę i doświadczenia, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Następnie zwiedzanie miasta: wnętrza Zamku Królewskiego będącego dawną rezydencją królewską. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta: Warszawska Syrenka, Pomnik Małego Powstańca, Katedra św. Jana Chrzciciela, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, zmiana warty na Placu Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat. Łazienki - XVIII wieczny zespół parkowo – pałacowy będący letnią rezydencją króla Poniatowskiego: Pałac na Wodzie, Pomnik Chopina. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego- poświęconego Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Jest uważane za najnowocześniejsze muzeum w Polsce. Wykorzystuje najnowsze techniki audiowizualne pozwalające na interaktywne uczestniczenie w oglądaniu eksponatów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg
Śniadanie, przejazd do Krakowa. Przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Wzgórze Wawelskie z zamkiem królewskim, uznawanym za jedną z najwspanialszych rezydencji renesansowych w Europie: Katedra Wawelska – Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta. Renesansowe i barokowe Komnaty Królewskie, Skarbiec. Królewski. Po zakończeniu zwiedzania Wawelu Trakt Królewski – pomnik Grunwaldzki i kościół św. Floriana przy placu Matejki, dom Jana Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, ulica Floriańska z hotelem „ Pod Różą „, kawiarnią Jana Michalika. Następnie Rynek Główny z Sukiennicami, płytą przysięgi Tadeusza Kościuszki i płytą upamiętniającą hołd pruski, kościół Mariacki – jeden z symboli Krakowa, z gotyckim ołtarzem Wita Stwosza. Następnie ulica Grodzka z gotyckimi kościołami i zespołami klasztornymi Dominikanów i Franciszkanów. W tym ostatnim znajdują się witraże i polichromia Stanisława Wyspiańskiego. Pałac Wielkopolskich – obecnie siedziba krakowskiego magistratu. Ulica Kanoniczna z odrestaurowanymi kamienicami / dom Jana Długosza / i niepowtarzalną atmosferą. Uniwersytet Jagielloński: Collegium Maius, Colegium Novum. Następnie indywidualne zwiedzanie Krakowa wg programu przygotowanego przez przewodnika i opiekunów grupy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, odpoczynek, nocleg.
Ilość Uczestników: 45 uczniów + 3 Nauczycieli + 2 osoby obsługi.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
*Kalkulacja sporządzona dla grupy: 45 Uczniów + 3 opiekunów + 2 osoby obsługi / pilot i kierowca /.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uwaga: istnieje możliwość wykorzystania Bonu Turystycznego w ramach opłaty za usługę.
"*" oznacza pola wymagane
Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.