MORAWSKI KRAS - WIEDEŃ - PRAGA

Plan podróży

 • Dzień 1

  Wyjazd o godz. 05:00. Przejazd w kierunku Moravskiego Krasu z regulaminowymi przerwami w podróży. Po przyjeździe w okolice Blanska zwiedzanie Jaskini Punkvy, spacer wyznaczoną trasa turystyczną z widokiem na słynną przepaść Macocha – najgłębszej w tej części Europy – 138 metrów. Rejs łodziami po Zracadlovym Jeziorku. Przejazd do hotelu w miejscowości Hodonin, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 • Dzień 2

  Śniadanie i przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: Ringstrasse: Opera, Hofburg - zimowa rezydencja cesarska, Teatr Dworski, Ratusz oraz spacer po Starym Mieście, m.in.: ul. Grben, ul. Kertner, Katedra Św. Stefana. Przejazd do III dzielnicy, gdzie znajdują się słynne domy Hundertwasserhaus. Następnie Schonbrunnu - dawna letnia rezydencja cesarska, zwiedzanie Sal Cesarskich i spacer po ogrodach: Fontanna Neptuna, Palmiarnia, Ogród Różany. Przejazd przez Grinzing - dawną wioskę winiarzy na wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń; rozpościera się stąd piękny widok na miasto oraz dolinę Dunaju. Wyjazd z Wiednia do hotelu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • Dzień 3

  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Pragi / 250 km /. Po przyjeździe do Pragi spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Hradczany, klasztor na Strachowie z punktem widokowym, pałac królewski z dziedzińcami, katedra Św. Wita. Spacer w kierunku Małej Strany – dzielnicy z pięknymi, barokowymi pałacami i z kościołem św. Mikołaja. Następnie Kampa – praska Wenecja ze ścianą Johna Lenona. Most Karola i przejście na Stary Rynek z zegarem Orloj, pomnikiem Jana Husa i pięknie odrestaurowanymi mieszczańskimi kamienicami. Następnie zwiedzanie żydowskiej dzielnicy Józefów i powrót na Stare Miasto reprezentacyjną ulicą Paryską. Czas na sesje zdjęciowe i zakup pamiątek. Przejście na Plac Wacława, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

 • Dzień 4

  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Wyszechradu – zabytkowej dzielnicy Pragi, zwanej „ Praską Twierdzą „, położonej nad Wełtawą, z licznymi zabytkami: kościół św. Piotra i Pawła, rotunda św. Marcina z XI wieku, zabudowanie byłych twierdz i warowni, cmentarz, na którym zostali pochowani znani mieszkańcy Pragi - min. Antoni Dworzak, Bedrich Smetana, Alfons Mucha, Karel Capek. Spacer promenadą biegnącą wzdłuż Wełtawy i wyjazd w kierunku Gorzowa Wlkp. W drodze czas na ostatnie zakupy. Przekroczenie granicy państwowej , przerwa w podróży na obiad. Przyjazd do ok. godz. 22:00 i zakończenie wycieczki.

Świadczenia:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

ok. 1.310 zł

*Kalkulacja sporządzona dla grupy: 40 Uczniów + 3 opiekunów + 3 osoby obsługi / pilot i kierowca /.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapytanie rezerwacyjne

"*" oznacza pola wymagane

DD ukośnik MM ukośnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

🙂

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.