SZWAJCARIA - ATOM I CZEKOLADA

Plan podróży

 • Dzień 1

  Wyjazd o godz. 05:00. Przejazd do Szwajcarii przez Niemcy, z krótką przerwą w podróży w miejscowości Rothenburg ob der Tauber, czerwonym mieście, w którym Boże Narodzenie trwa przez cały rok. Spacer po mieście, czas na zakup pamiątek i sesje zdjęciowe. Przyjazd do hotelu położonego przy granicy niemiecko – szwajcarskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Odpoczynek po podróży, nocleg.

 • Dzień 2

  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Szwajcarii. Przejazd w kierunku wodospadów Rheinfall na górnym Renie w Schaffhausen, największym pod względem przepływu wodospadzie w Europie. Następnie wizyta w Szwajcarskim Centrum Nauki TECHNORAMA - z ponad 500 interaktywnymi stacjami eksperymentalnymi, które przeniosą nas w świat nauki i techniki. Przejazd w kierunku Genewy. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 • Dzień 3

  Śniadanie, przejazd do Genewy nad Jeziorem Lemańskim, drugim co do wielkości miastem w Szwajcarii, jednego z najbogatszych miast świata. Całodzienne zwiedzanie miasta: Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN znajdujące się na północnych obrzeżach miasta, na granicy Szwajcarii i Francji, nad Jeziorem Genewskim a górnym pasmem Jury. Znajduje się tutaj najdłuższy na świecie akcelerator cząsteczek elementarnych – Wielki Zderzacz Hadronów - stosowany do badań nad materią. 0020Następnie spacer po starówce Genewy z katedrą św. Piotra, wizyta w części muzealne miasta , Park Uniwersytecki z pomnikiem Reformatorów, Wyspa Rousseau, promenada nadbrzeżna z luksusowymi hotelami i restauracjami, zegarem kwietnym w portowym parku. Następnie Plac Narodów, skąd widać budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych, która w Genewie ma swoją europejska siedzibę. Istnieje możliwość organizacji rejsu statkiem spacerowym po Jeziorze Genewskim. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 • Dzień 4

  Przejazd do Zurychu i zwiedzanie miasta: spacer od dworca głównego do Jeziora Zuryskiego wzdłuż rzeki Limmat ze zwiedzaniem Katedry Fraumunster. Następnie ratusz Miejski, Kościół św. Piotra i Wzgórze Lindenhof. Wizyta w nowo otwartym Muzeum Czekolady Lindt. Odbędziemy interaktywną wycieczkę po czekoladowym świecie, podczas której poznamy świat czekolady wszystkimi zmysłami. Przejdziemy drogę od jej poznania do znaczenia w kulturze szwajcarskiej a finałem będzie degustacja wyrobów marki Lindt. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 • Dzień 5

  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. W drodze przerwa w podróży na terenie Niemiec, w miejscowości Bayreuth. Spacer po centrum miasta, czas na zakup pamiątek i sesję zdjęciową, posiłek. Wyjazd w kierunku granicy niemiecko – polskiej. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Świadczenia:

ok. 2.100 zł

*Kalkulacja sporządzona dla grupy: 40 Uczniów + 3 opiekunów + 3 osoby obsługi / pilot i kierowca /.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapytanie rezerwacyjne

"*" oznacza pola wymagane

DD ukośnik MM ukośnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

🙂

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.