PRAGA - KONOPISZTE

Plan podróży

  • Dzień 1

    Wyjazd ok. godz. 05:00:00. Przejazd do Czech z regulaminowymi przerwami w podróży przez Zieloną Górę, Nową Sól, Bolesławiec, Zawidów, Liberec, Mlada Boleslav – ok. 450 km. Przyjazd do Pragi w godzinach południowych. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta, którego większość zabytków została wpisana w 1992 roku na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO: Klasztor na praskim Strahovie – wspaniale zachowany, najstarszy na świecie klasztor premonstratensów wraz z tarasami widokowymi, z których rozpościera się wspaniała panorama Pragi. Następnie słynne Hradczany: Praskie Loretto, Zamek Praski, Sala Władysławowska, Katedra Św. Wita. Spacer na Małą Stranę – położoną na zboczach zamkowego wzgórza starą dzielnicę szlacheckich domów, ambasad, barokowych pałaców, z kościołem św. Mikołaja, w którym lubił grać na organach Mozart. Z Małej Strany przejdziemy na Kampę – wyspę ze starymi młynami i słynną ścianą Johna Lennona. Następnie jeden z najpiękniejszych mostów świata - Most Karola – budowę rozpoczęto w 1357 roku za panowania cesarza Karola IV. Czas wolny na sesję zdjęciową i przejście Traktem Królewskim na Stare Miasto z Rynkiem Staromiejskim, Pomnik Jana Husa, wieżą ratuszową z zegarem Orloj. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

  • Dzień 2

    Śniadanie, wyjazd na dalsze zwiedzanie miasta. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: Wyszehrad – dzielnica Pragi, nazywana „ Praska twierdzą „, położoną nad Wełtawą – z licznymi zabytkami: kościól św. Piotra i Pawla, rotunda ś. Marcina z XI wieku, zabudowaniami byłych twierdz i warowni. Cmentarz, gdzie zostali pochowani min. Pavel Havel, Antoni Dworzak, Bedrich Smetana. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie Józefowa, dzielnicy żydowskiej z ratuszem, synagogami oraz zabytkowym cmentarzem. Następnie reprezentacyjna ulica Paryska, Kościół Marii Panny przed Tyńcem, Uniwersytet Karola,. Spacer w kierunku Vaclavskich Namesti – Placu Wacława. Czas na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  • Dzień 3

    Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, .Przejazd na zwiedzanie zamku Konopiszte, położonego ok. 60 km na południowy wschód od Pragi., który był własnością arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, następcy tronu Austrio –Węgier, który zginął w wyniku zamachu w Sarajewie,28.06. 1853 roku Obecnie w zamku znajduje się muzeum, licznie odwiedzane przez turystów, gdzie można podziwiać tysiące trofeów łowieckich arcyksięcia, prywatne oraz reprezentacyjne pokoje, a także pamiątki zamachu sarajewskiego. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku Polski. W drodze obiad. Przyjazd do Gorzowa Wlkp. w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Świadczenia:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zalecamy zabranie ze sobą ważnych kart EKUZ oraz wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy .

ok. 795 zł

*Kalkulacja sporządzona dla grupy: 40 Uczniów + 3 opiekunów + 3 osoby obsługi / pilot i kierowca /.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapytanie rezerwacyjne

"*" oznacza pola wymagane

DD ukośnik MM ukośnik RRRR
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

🙂

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.